Sieć lokalna LAN (ang. Local Area Network) jest siecią o małej
rozległości i rozmiarze porównywalnym do poziomu jednego
budynku lub kliku budynków, które są w niedużej odległości od siebie.
W ten sposób można połączyć komputery i urządzenia biurowe w jedną wspólną sieć, gdzie możliwa jest wymiana informacji, współdzielenie plików i drukarek, wysyłanie wiadomości lub podłączenie całej
lokalizacji do sieci Internet.

Budowa takiej sieci może się opierać o: medium przewodowe (światłowód lub przewód miedziany) lub medium bezprzewodowe (popularny standard IEEE 802.11). W firmie REVOLTECH wykonywane są sieci w obu technologiach lub, co staje się coraz popularniejsze, w opcji hybrydowej (częściowo w obsługiwanej firmie jest sieć bezprzewodowa
i przewodowa).

Dzięki współpracy z firmą remontowo-budowlaną zapewniony jest profesjonalny montaż okablowania i potrzebnego osprzętu. Jeżeli zajdzie taka ewentualność, na życzenie klienta, instalacja może zostać ukryta w ścianach, podłodze lub podwieszanym suficie.

Nasza firma duży nacisk kładzie na odpowiednie bezpieczeństwo sieci, tak by było ono zgodne z wymaganiami na rynku. Cała konfiguracja jest przeprowadzana po konsultacji i po określeniu wymagań klienta (przede wszystkim mając na uwadze sieci wirtualne). Obowiązkowo w firmie jest wprowadzana odpowiednia polityka bezpieczeństwa, a na życzenie klienta może zostać przeprowadzone szkolenie pracowników.

Dodatkowo REVOLTECH przeprowadza nadzór oraz profesjonalną administrację nad sieciami oraz serwerami.
Na każdym etapie wykonania i realizacji dokładamy wszelkich starań w udzieleniu pełnego wsparcia, które dotyczy wyboru określonych rozwiązań sieciowych. Wedle zasady zawsze są przedstawiane rozwiązania optymalne (gdzie w pierwszej kolejności liczy się wydajność oraz jakość sprzętu) lub rozwiązania ekonomiczne, które ograniczają koszty. Ceny zależą w szczególności od: rozmiaru sieci, użytych technologii i jakości osprzętu. Po otrzymaniu zapytania ofertowego, przeprowadzane jest rozpoznanie i w zależności od wymagań wykonywany jest szczegółowy kosztorys.

 
     
     
 REVOLTECH Adrian Zuterek

ul. Łużycka 60b/1, 59-900 Zgorzelec
NIP 615-192-93-69, REGON 021626915
tel. +48 531 630 899,
email: biuro@revoltech.pl